Sayılarla Boyama Hobi Setlerini Neden Tercih Etmelisiniz

Tarih: 05.08.2021 12:46
Sayılarla Boyama Hobi Setlerini Neden Tercih Etmelisiniz
Sayılarla Tuval Boyama Hakkında Merak Ettikleriniz
Sayılarla boyama hobi setleri günümüzde oldukça popülerdir. Bunun nedeni ise bireyin gelişimine katkı sağlayan eğlenceli bir aktivite olmasıdır. Sayılarla Boyama Hobi Setleriçocukların el becerilerinin gelişmesine ve evde eğlenceli anlar yaşamasına yardımcı olur. Çocuklar bu setler sayesinde günümüz teknolojisinden bir nebze de olsa uzaklaşıyorlar.
Boyama sayılara göre yapıldığı için çocuklar erken yaşta sayılar hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Yetişkin bireyler ise kimi zaman evde boş zaman aktivitesi olarak kimi zaman ise stres yönetimi ve odaklanma konusundaki problemlerini çözmek amaçlı sayılarla boyama hobi setleri tercih ediyorlar.
Sayılarla Boyama Yapmak Kolay Mı?
Sayılarla boyama yapmak elbette kolaydır. Her işin püf noktası olduğu gibi sayılarla boyama yapmanın da püf noktaları vardır. Bu püf noktaların neler olduğunu araştırıp bilgi sahibi olursanız hiçbir şekilde zorlanmazsınız. 
Ayrıca Sayılarla Tuval Boyama yapmak için hangi yaş grubunda olduğunuzda önemlidir. Örneğin, yedi yaşındaki bir çocuk otuz yaşındaki yetişkin bir bireyin boyaması gereken resim üzerinde başarılı olamaz ve zorlanır çünkü sayılarla boyama hobi setleri yetişkinler ve çocuklar olmak üzere ikiye ayrılırlar.
Çocukların boyama setleri daha basit ve daha az detaylıdır. Kimi zaman resimler tek bir çizgi film karakteri ya da oyuncak bir araba olur. Bu noktada çocuğun kolayca boyama yapabilmesi için renkleri ve sayıları biliyor olması gerekir.
Yetişkin bireylerde ise resimler daha zor ve detaylıdır. Bu resim setinin boyanması oldukça uzun bir zaman alabilir. Sonuç itibari sayılarla boyama yapmak oldukça kolay bir hobi setidir.
Sayılarla Boyamada Kullanılan Boya Zararlı Mı?
Sayılarla boyamada kullanılan boyalar genellikle akriliktirler. Akrilik boyalar kaliteli olmaları sebebi ile dağılmaz ve temas ettikleri bölgede leke bırakmazlar. En önemlisi özelliği ise su bazlı olmasıdır. Su bazlı boyaların insan sağlığına bir zararı yoktur yani zehirlenmelere sebep olmazlar ancak bazen içerisinde farklı çözeltiler zararlı olabilir. Bu detayı da göz önünde bulundurmayı unutmamalı ve satın almadan önce içindekiler kısmını incelemeniz gerekir.
Sayılarla Boyama Setini Hangi Boy Almalıyım?
Sayılarla boyama setlerini birçok boyu mevcuttur. Boy seçimi kişiden kişiye göre değişebilir. Bir birey uzun soluklu bir çalışma yapmak istiyorsa büyük boyu, standart bir çalışma yapmak istiyorsa orta boyu tercih edebilir. Çocuklar için ise çocuk daha yeni kalem ve fırça tutmayı öğreniyorsa onun için küçük boy setler daha uygundur. Çocuklar hemen sıkılabilir ya da büyük bir iş ışığını görünce o an endişelenebilirler. Bu sebepten dolayı adım adım ilerliyor olmaları oldukça önemlidir.
İlk Defa Sayılarla Boyama Yapacaklara Tavsiyeler
İlk defa sayılarla boyama yapacaksanız öncelikle çerçeveli bir resim almanız gerekir. Çerçeveli resimleri daha rahat boyayabilirsiniz. İlk etapta boyaları bilinçsiz kullanmamaya dikkat ediniz aksi takdirde boya biterse resminiz yarım kalabilir. Boyama öncesinde kullanacağınız tüm malzemeleri edinmeniz ve yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir.
Fırçaları yıkamak için her zaman yanınızda biraz ılık su olmalıdır. İnce, kalın ve orta uçlu olmak üzere toplamda üç çeşit fırçanız olması oldukça önemlidir. Boyama yaparken resim üzerinde dar ve geniş alanları aynı fırça ile boyayamayacağınız için farklı boyuttaki fırçalar ile işiniz daha da çok kolaylaşacaktır.
Boya tercihiniz her zaman akrilikten yana olmalı. İlk zamanlarda hatalı boyama yapabilirsiniz ama akrilik boyaların silinebilme özelliği olduğu için bu sorun ortadan kalkacaktır.
Tabdiko olarak amacımız size en iyi hizmeti sunmak. Daha fazla bilgi ve ürünlerimizden faydalanmak için bizi takip edin.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...