EVDE AHŞAP BOYAMA YAPANLARA ÖNERİLER

Tarih: 05.08.2021 12:44
EVDE AHŞAP BOYAMA YAPANLARA ÖNERİLER
Hobi edinmenin yaşı yoktur. Kaç yaşında olursak olalım kendimizi rahatlatacak aktivitelere ihtiyaç duyarız. Hobilerimize vakit ayırmak bizi dinlendirir ve rahatlatır. Hobilerinizden elde ettiğiniz ürünleri isterseniz evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz isterseniz de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yaparken keyif alabileceğiniz onlarca hobiden biri de ahşap boyama yapmaktır. İster bir kursa giderek eğitimini alabilir isterseniz de evde kendi imkanlarınızla şahane boyamalar yapabilirsiniz. Tabdiko.com sitesinden ahşap boyama setlerinden alarak kendi Mandala Ahşap Boyamaserüvenini başlatabilirsin.
Evde ahşap boyama yapmak isteyenler için işinizi kolaylaştıracak birkaç öneriyle geldik.
1. Ahşap boyamayı ilk defa yapıyorsanız daha küçük parçalardan başlamanızı öneririz. Büyük parçalar ilk denemenizde zorlayıcı olabilir bu sebeple küçük parçaları tercih etmelisiniz.
2. Üç boyutlu cisimlerdense iki boyutluları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Örneği küp veya bir kutuyu boyamanız tepsi veya düz bir yüzeyi boyamanızdan daha zorlayıcı olacaktır.
3. Boyama yaparken üst kısımlardan başlayarak ilerlemeniz bulaşma riskini azaltır.
4. Cismin farklı yüzünü boyamak için bir önceki boyadığınız yüzeyin kurumasını beklemelisiniz.
Evde Ahşap Boyama Hangi Boya ile Yapılır?
Evde Ahşap Boyama yapmak oldukça keyifli ve kolaydır. İsteyen herkes yaş fark etmeksizin ahşap boyama yapabilir. Ahşap boyama yaparken akrilik boya kullanılır. Akrilik boyanın birçok çeşidi bulunuyor. Mat, parlak, metalik gibi birbirinden farklı türde boyalarla çalışmalarına bambaşka bir hava katabilirsin. Farklı renklerle zenginleştirerek hoş bir görüntü elde edebilirsin.
Akrilik Boya ile Ahşap Nasıl Boyanır?
Akrilik Boya ile Ahşap Boyama yapmadan önce bir kap içerisine bir miktar su hazırlanır. Bir adet kuru bir adet de nemli bir bez hazırlanır. Su boyama esnasında renk geçişi yapmadan önce fırçanın temizlenmesi için kullanılır. Önce ahşap boyama yapılacak olan yüzeyin pürüzlerinden kurtulmak için zımpara işlemi uygulanır. Zımpara işleminin ardından ahşap nemli bir bez yardımıyla tozlar silinir. Silinmemesi durumunda boyanan yüzeyde kabarcıklar meydana gelebilir. Temizlenen yüzeye akrilik boya uygulanır. Boyanın uygulanacağı yüzeye göre farklı uçlarda fırçalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Boyanın cismin farklı yönlerine geçmeden önce kurumasını bekleyerek ilerlemeli diğer kısımları da aynı şekilde boyadıktan sonra ahşabınızı kurumaya bırakabilirsiniz.
Keyifli Zamanlar İçin Tabdiko Mandala Ahşap Boyama Setleri
Evde kendinize vakit ayırmak ve keyif alacağınız aktiviteler yapmak istiyorsanız Tabdiko Mandala Ahşap Boyama Setleri mutlaka denemelisiniz. Setin içerisinde her renkten ikişer adet olmak üzere 12 renk akrilik boya bulunuyor. 2 adet farklı uçlarda boya ve boyutu 36x36 cm ahşap bulunuyor.
Ahşap Boyama Seti ile Kendine Zaman Ayır
Hobiler her yaş grubu için geliştirici ve dinlendiricidir. Bireylerin kendilerini keşfetmesini, tanımalarını sağlar. Hobiler hayatın koşuşturmacasına kapılmış stresle başa çıkmaya çalışan kişiler için ilaç niteliğindedir. Yeni şeyler denemek insanın ufkunu açar. Kendinin güçlü ve zayıf yönlerini görmesini sağlayarak farkındalığını arttırır. Farklı uğraşlar denemek yaratıcılık düzeyinizi arttırır.
Analitik düşünme yeteneğine katkı sağladığı için hobisi olan kişiler günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri daha hızlı çözebilirler. Onlarca hobiden biri olan ahşap boyama ile sende eğlenirken kendini geliştirebilir ve daha iyi tanıyabilirsin. Ahşap boyama sayesinde el becerin, odaklanma süren gelişirken ortaya şahane güzellikte ürünler çıkarabilirsin. Yaptıklarını gördükçe başarmanın keyfine varacak ve kendine olan güvenin de tazelenecek.
Ahşap Boyama Yapılırken kullanılan boyadan, ahşap boyamanın nasıl yapıldığından bahsederken birkaç öneri de paylaştık. Sende yeni bir hobi edinmek istersen ahşap boyama setleri ve çok daha fazlası için Tabdiko.com sayfamızı ziyaret ederek güvenle alışverişini tamamlayabilirsin.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...